Zakładka „Jakość Strony” wystartowała na Facebook!

Od dłuższego czasu polityka Facebooka zmierza w kierunku ochrony autorskich treści i usuwania fake newsów czy stron z nieodpowiednimi treściami. W tym celu została uruchomiona zakładka Page Quality (Jakość Strony) dostępna jednak jedynie dla administratorów facebookowych stron i grup. Co jest jej celem i jakie informacje będziemy mogli dzięki niej uzyskać?

Sprawdź Page Quality - Jakość Strony na Facebooku

Projekt na ten moment jest rozwojowy i w przyszłości możemy spodziewać się kolejnych ulepszeń tego wewnętrznego narzędzia, jednak póki co ma się on skupić na informowaniu nas o nieprzestrzeganiu regulaminu facebooka w zakresie mowy nienawiści, nękania, przemocy, czy promowaniu nagości. W tym sensie uważam, że jest to krok w jak najlepszą stronę i może on wyjść na dobre contentowi, który pojawia się na naszej tablicy.

Czego dowiemy się z nowej zakładki „jakość strony”?

W tej chwili Facebook udostępnia dwa rodzaje informacji, z których dowiemy się:

  • informacji o treściach usuniętych ze względu na łamanie i nieprzestrzeganie regulaminu Facebooka
  • informacji o treściach oznaczonych jako fake lub wprowadzających w błąd społeczność Facebooka.

Trafią tu treści oznaczone przez użytkowników jako niezgodne z regulaminem FB, a samo narzędzie ma zapewnić wygodniejszą i bardziej przejrzystą formę wglądu w treści, które zostały usunięte.

Oprócz charakteru prewencyjnego i ostrzegawczego, narzędzie ma też w naturalny sposób edukować społeczność, szczególnie administratorów stron i grup o zasadach publikacji i dystrybucji treści w ramach portalu Marka Zuckerberga.

Jak podaje również newsroom Facebooka, narzędzie samo w sobie póki co, nie stanowi całościowej analizy naruszeń dotyczącej niepożądanych treści, ale ma wskazać jasny kierunek zmian jakie zachodzą w ramach portalu i pomóc w ich zrozumieniu przez samych użytkowników.

Narzędzie jest już dostępne, a więcej informacji znajdziecie na stronie : http://bit.ly/page-quality-facebook1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error

Artykuł był pomocny? Podziel się nim ze swoimi znajomymi :)