Co daje nam nowe narzędzie od Google web.dev?

Na początku tego tygodnia Google przedstawił światu nowe narzędzie dla wszystkich web deweloperów oraz osób zajmujących się SEO. Co kryje narzędzie i czy wprowadzić je do swojego asortymentu w codziennej pracy?

nowe narzędzie google web.dev

Jeżeli prowadzisz stronę, sklep lub nawet blog, to w Twojej głowie pojawia się mnóstwo pytań. Czasem ciężko na nie wszystkie jednoznacznie odpowiedzieć. Jednym z podstawowych problemów, jakie się pojawiają w pracach ze stronami jest ich odpowiednia optymalizacja. I to pod kątem użytkowników oraz tego jak widzi ją Google. Pogodzenie tych dwóch elementów może stanowić o naszym sukcesie lub porażce w sieci.

Co udostępnia nam Google?

Nowe narzędzie to tak naprawdę platforma edukacyjna znajdująca się pod adresem web.dev. Dzięki niej mamy dostać solidną dawkę informacji przydatnych podczas budowania serwisów internetowych. Z tego powodu warto sprawdzić, na co Google zwraca uwagę. Choćby w tym podstawowym wymiarze, który zamierza nam udostępnić.

Co mogę sprawdzić przy pomocy web.dev?

Oprócz edukacyjnych profitów, dostajemy też ciekawe narzędzie dla web developerów oraz wszystkich zainteresowanych testowaniem swojej strony pod kątem przeglądarki google. Dzięki niemu mamy sprawdzić wydajność, prędkość, stan optymalizacji oraz wiele innych ważnych aspektów.

Wystarczy, że wejdziemy pod adres https://web.dev/measure aby przeprowadzić audyt wybranej strony.

Warto pamiętać jednak, że zarówno narzędzie do przeprowadzania audytu, jak i cała platforma elearningowa są udostępnione w wersji beta. To sprawia, że trzeba się uzbroić w cierpliwość oraz liczyć się z różnymi błędami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error

Artykuł był pomocny? Podziel się nim ze swoimi znajomymi :)